Model xD

To efektowne miejskie wozidełko zbudowane zostało na platformie podłogowej Yarisa i zastępuje model xA. Jak przystało na modne auto dla młodych jankesów, oferuje kompletne wyposażenie, począwszy od 16-calowych felg, poprzez pełną elektrykę, skończywszy na wysokiej klasy sprzęcie audio. Moc 160 Watt powinna zaspokoić audiofilskie wymagania wybrednych Amerykanów. W parze z bogatym wyposażeniem powinny iść także przyzwoite osiągi. W przypadku Sciona xD tak właśnie jest, bowiem seryjna jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra legitymuje się pokaźną w tej klasie aut mocą wynoszącą 125 koni mechanicznych, co przy niewielkich rozmiarach auta z pewnością usatysfakcjonuje niejednego amatora sportowych wrażeń. Wspomniany wcześniej silnik 1,8 VVT-i będzie sprzęgnięty, do wyboru: z 5-biegową skrzynią manualną lub też 4-stopniowym automatem, co na amerykańskie realia zdaje się być optymalnym rozwiązaniem.


Producent deklaruje lepsze prowadzenie pojazdu i większą przyjemność z jazdy niż u poprzednika. Zadbano również o bezpieczeństwo podróżnych, faszerując auto przeróżnymi systemami, o tajemniczo brzmiących nazwach: TRAC (system zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu), VSC (system utrzymywania właściwego toru jazdy), BA (system wspomagania nagłego hamowania), EBD (korektor siły hamowania) oraz ABS (system zapobiegający blokowaniu się kół przy hamowaniu).

Wygląd nowego Sciona to sprawa dyskusyjna. Kanciata stylistyka i nieco "pudełkowaty" kształt, znajdą tyle samo zwolenników co przeciwników. Masywnie wyglądająca, "spuchnięta" przednia część nadwozia przywodzi na myśl inne auta koncernu, chociażby Yarisa czy Aygo. Wyłupiaste "ślepia" przypominają te, dobrze znane z Nissana Micry i Note. Całość sprawia bojowe wrażenie za sprawą wysoko poprowadzonej linii szyb, co w ostatnim czasie stało się wyznacznikiem w stylistyce samochodów na rynku amerykańskim. Gama kolorystyczna Sciona xD wydaje się być uboga, gdyż dostępnych jest tylko 6 kolorów nadwozia: Barcelona Red Metallic, Black Sand Pearl, Magnetic Gray Metallic, Nautical Blue Metallic, Silver Streak Mica oraz Super White.

Bazowe wersje xD doczekały się następujących wersji limitowanych:

xD RS1.0 HOT LAVA

xD RS2.0 ELECTRIC WASABI GREEN

 Galeria:


Copyright © 2019 Crimer. All Right Reserve.