Model xB 2 generacji

Pierwszy Scion xB który zaczął być produkowany w 2004r. Doczekał się on swojej następnej wersji. Scion na salonie w Chicago pokazał nowego xB. Mark Templin, vice-szef Sciona w USA powiedział "W przeszłości stwierdziliśmy że prawdopodobnie zawsze będziemy produkować "pudełko", ale nasi klienci powiedzieli nam że oni chcieliby większe pudło. Oni rozmawiają, my słuchamy i odpowiedzieliśmy jedno, przedstawiamy większe i lepsze xB"


Ten agresywny nowy kompakt nadal wzoruje sie na t2b pokazanym w 2005 roku na międzynarodowej wystawie samochodów w Nowym Yorku. Nadal posiada pudełkowaty kształt, ale zmieniły się m.in przednie światła na bardziesz wydłużone które zawijają się na bok pojazdu, wyróżniające się zderzaki, przyciemniane tylne okna, zintegrowane kierunkowskazy w lusterkach a także pojedyncze światło wsteczne po lewej stronie zderzaka.
Inżynierowie ze Sciona zwiększyli rozstaw kół o 4cm, ogólna długość zwiększyła się o 30cm, szerokość o 7cm a wysokość o 2,5cm by xB był jeszcze bardziej wygodny. xB otrzymał 16 calowe koła o 1 cal większe niż poprzednia generacja. Większe hamulce 10,83 calowe wentylowane tarcze z przodu i 10,98 calowe z tyłu. Zespół projektantów nowego xB wycelował w kierunku komfortu i stylu życia klienta. Wszechstronne wnętrze dostarcza 824l przestrzeni ładunkowej za przednimi siedzeniami co jest o ponad 226l więcej od poprzednika.Tylne dzielone oparcia składają się dostarczając dużej i płaskiej podłogi pozwalając szybko i łatwo przewozić duże ładunki. Ponadto posiada wiele przydatnych schowków na aparat, laptopa czy komórkę.

Nowy xb otrzymał także nowy bardziej potężny silnik 2.4l VVT-i ze zmiennymi fazami rozrządu, ten sam co jest montowany w tC. Silnik generuje 158KM mocy co jest wynikiem lepszym od poprzednika o ponad 55KM. Silnik może być połączony z napędem poprzez 5 biegową manualną skrzynie biegów, lub 4 biegową automatyczną skrzynie. Podobnie jak we wszystkich samochodach Sciona tak i tu klienci mogą wybrać jedynie kolor i skrzynie biegów. Nowy xB posiada bardzo bogate wyposażenie m.in wspomaganie kierownic, elektrycznie sterowane szyby, lusterka, klimatyzacje, ABS, EBD, BA, poduszki powietrzne, boczne kurtyny, VSC, kontrolę trakcji, Funkcjonalną kierownice z przyciskami audio.

Bazowe wersje xB II gen doczekały się następujących wersji limitowanych:

xB RS5.0 GOLD RUSH w styczniu 2008r.


xB RS6.0 ABSOLUTE RED

xB RS7.0 MURASAKI

Galeria:

 

Copyright © 2019 Crimer. All Right Reserve.